Telewizja

Długie oglądanie telewizji uszkadza mózg

Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne przedstawiło wyniki badań, które wskazują na to, że oglądanie telewizji jest szkodliwe dla naszego mózgu.

Oglądanie telewizji jest szczególnie groźne dla osób w sile wieku. Osoby w grupie wiekowej 40-60, które często oglądały telewizje doświadczyły największych spadków funkcji poznawczych i miały mniejszą ilość istoty szarej w mózgach na starość niż osoby, które ograniczały oglądanie telewizji.

 

Z naszych ustaleń wynika, że ​​oglądanie telewizji wpłynęło na funkcje poznawcze i objętość istoty szarej po uwzględnieniu aktywności fizycznej, co sugeruje, że siedzący tryb życia przed TV może stwarzać wyjątkowe ryzyko w odniesieniu do mózgu i zdrowia poznawczego.

Ryan Dougherty z Wydziału Epidemiologii w Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health

Siedzący tryb życia przed telewizorem jest szczególnie groźny dla 40-50 latków prawdopodobnie dlatego, że procesy biologiczne leżące u podstaw demencji (np. zanik istoty szarej) rozpoczynają się właśnie w tym wieku i właśnie wówczas złe nawyki życiowe mogą znacznie przyspieszać proces starzenia się mózgu.

 

 


Źródło: https://innpoland.pl/168631,zbyt-duzo-telewizji-szkodzi-mozgowi-szczegolnie-na-stare-lata

Post Author: Zdrowiejemy.com.pl